Prhlava.sk     Kontakt +421 944 258 809

Pŕhľava je výborná liečivá bylina, ktorá má dlhú históriu používania v tradičnej medicíne na liečbu rôznych ochorení. Táto bylina sa často používa na liečbu tráviacich ťažkostí, zápalových ochorení, zlepšenie imunitného systému a na ochranu pečene.

Liečivé účinky pŕhľavy dvojdomej

Pŕhľava obsahuje mnoho účinných látok, medzi ktoré patrí kyselina askorbová (vitamín C), kyselina listová, draslík, vápnik, flavonoidy a taníny. Tieto látky sú zodpovedné za mnoho zdravotných výhod prhlavy.

Vzhľadom na svoje zdravotné výhody sa často používa ako doplnok stravy, ktorý môže pomôcť pri liečbe mnohých ochorení. Dá kúpiť v bylinkárstvach v podobe sušenej bylinky, čajových vrecúšok, alebo v tekutej forme ako výťažok.

V tradičnej medicíne sa často používa na liečbu tráviacich ťažkostí, ako sú nadúvanie, plynatosť, hnačka a zápcha. Má protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe infekcií a zápalových ochorení. Okrem toho Pŕhľava obsahuje látky, ktoré môžu pomôcť pri liečbe alergií a zlepšujú imunitný systém.

Pŕhľava je tiež užitočná na ochranu pečene a detoxikáciu tela. Pomáha pri odstraňovaní toxínov a podporuje zdravie pečene. Má tiež diuretické účinky, ktoré pomáhajú pri liečbe problémov s obličkami.

Najznámejšie liečivé účinky

v boji proti infekciám - má protibakteriálne vlastnosti a môže pomôcť pri boji proti infekciám.

protizápalové účinky - má protizápalové vlastnosti a pomáhajú zmierniť zápal v tele.

znižuje hladinu cukru v krvi - pomáha znižovať hladinu cukru v krvi u ľudí s diabetom

antioxidantové vlastnosti - flavonoidy a karotenoidy, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred poškodením zpôsobeným voľnými radikálmi

podpora imunitného systému - vitamíny A, C a K, železo a kyselinu listovú, ktoré sú dôležité pre zdravý imunitný systém

pomoc pri boji proti alergiám - obsahuje látky, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky alergie, ako sú svrbenie, kýchanie a kašeľ

podporuje trávenie - vlastnosti pre podporu trávenia azmiernuje tráviace problémy, ako sú napríklad nadúvanie, hnačka a zápcha.

udržuje zdravé kosti - vápnik a ďalšie minerály, ktoré sú dôležité pre zdravie kostí

-proti žalúdočnym kŕčom a vredom
-na liečbu reumy
-pri bolestí krížov a opuchoch kĺbov
-odstraňuje bolesti svalov a zatuhnutie svalov
-urýchľuje hojenie rán
-znižuje krvný tlak
-zlepšuje kvalitu vlasov
-na detoxikáciu organizmu

liečivé účinky pŕhľavy dvojdomej

Prhlava.sk is designed by MT Copyright © 2023